KONST / Litografier / Färglitografi 14222096
nr 1422 2096
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Numrerad, ej signerad. Färglitografi, bildmått: 46x55, yttermått inklusive ram: 74x81 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:32:07
25/9 17:07:01
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm